A banán- és citromhéj, az eper apró szár része nagyon sok hasznos tápanyagot, vitaminokat tartalmaz, amelyeket legtöbbször csak úgy kidobsz. Ezt többé ne tedd!

1. Gyermekláncfű

Ez nem gyom, hanem egy rendkívül hasznos gyógynövény. Úgy a levelét, a virágát és a gyökerét is lehet hasznosítani, mert ezek a részek tele vannak jótékony antioxidánsokkal, amelyek többek között védenek a melanómától. A legjobb, ha teát készítesz a gyermekláncfűből.

2. Eper szárak

Ezekből a kis részekből is főzhetsz teát, így a szervezeted hasznos vitaminokhoz, flavonoidokhoz jut, amelyek megelőzik az időskori elbutulást. Fogyaszthatod nyersen is. Emellett van bennük anthicyanin nevű antioxidáns, ami egy erős rákellenes és gyulladáscsökkentő elem.

3. Körömvirág

Ez a színpompás gyógynövény remekül enyhíti a gyulladásokat, meggátolja a fertőzéseket, a legújabb kutatások szerint a ráktól is véd, de idegnyugtató hatással is bír. Készíts teát a virágból, de salátákba is belekeverheted.

4. Citromhéj

Ha minden nap elfogyasztasz egy pohár citromos meleg vizet, akkor bizonyára megmarad a citromhéj, amit nem szabad kidobni, mert nagyon sok C-vitamint tartalmaz, ami véd a daganatos megbetegedésektől, főként a bőrráktól. A héjat érdemes ledarálnod, és ha megszárítod, főzhetsz belőle teát. Használj bio citromot, mert annak héja nem tartalmaz rovar- és gyomnövényirtót.

5. A brokkoli levele

A növény levelében is számtalan vitamin, fenol, szabad gyököket elpusztító antioxidáns van, így érdemes nyersen, vagy párolva fogyasztanod.

6. Kivihéj

Attól még hogy szőrös, a kivi héja igenis ehető, és sok C-vitamint tartalmaz, de van benne antioxidáns, rost. Turmixold össze más gyümölcslevekkel, vagy magával a húsával, és úgy idd meg.

7. Banánhéj

Ha bedörzsölöd a fogaidat a banánhéj belső részével, fehérebbek lesznek, és még a baktériumoktól is megszabadulhatsz. A héjban vannak flavonoidok, tanninok, gyulladáscsökkentő hatóanyagok. Csak ez esetben is használj bio banánt.