Mindenek előtt érdemes tisztáznunk azt a kérdést, mely szerint létezik-e különbség a száraz fejbőr és a korpásodás kialakulása között, illetve a száraz fejbőr idézi elő a korpásodást?

A száraz fejbőr érzése leginkább a téli időszakokban jelentkezik, de a napsütés, és a magas hőmérsékleti viszonyok miatt egyeseknél nyáron is visszaérő probléma. A fejbőr szárazsága miatt a rajta található elhalt hámsejtek könnyebben lepotyognak, ez képezi az úgy nevezett hajkorpát. A fejbőr korpásodás révén próbálja tisztítani önmagát.

Tehát önmagában egy teljesen természetes jelenségről van szó, viszont számos helyzetben okozhat kellemetlenséget. Sokféle haj- és fejbőrápoló termék tartalmaz korpásodás elleni hatóanyagokat, de ezek nem mindig hozzák meg a kívánt eredményt, viszont rengeteg olyan természetes anyag van, amelyeket használva házilag is kezelhetjük a hajkorpát.

1. Aszpirin

Jó tudni, hogy az aszpirin nemcsak a fejfájásos pillanatokban hozhat enyhülést, hanem a hajkorpával is felveszi a harcot. Egyszerűen csak törjünk porrá pár aszpirin pirulát és adjuk a samponunkhoz, majd a szokásos módon mossunk hajat. Az aszpirinben található szalicilátok segítenek megszüntetni a fejbőr további korpásodását.

2. Teafaolaj

A teafaolaj rendkívüli hatásairól ódákat lehetne zengeni, de most mégis a hatékony fejbőrtisztító tulajdonságát emelnénk ki. Szinte az összes korpásodás elleni sampon kötelező összetevője. Ha otthon szeretnél hasonló hatású sampont készíteni, akkor adagolj pár cseppet a samponodhoz és indulhat a hajmosás.

3. Szódabikarbóna

A szódabikarbóna épp olyan hatékonyan szünteti meg a korpásodást, mint amilyen hatékonyan távolítja el a ruhákról a különböző foltokat. Alkalmazhatjuk ugyancsak a samponunkba keverve, vagy a jobb hatás elérése érdekében a még vizes hajtövekbe is belemasszírozhatjuk a szódabikarbónát.

4. Almaecet

Az almaecet segít helyreállítani a fejbőr optimális pH-értékét, ami lelassítja a fejbőrön található természetes baktériumok és gombák szaporodását. Keverjünk össze egy résznyi almaecetet egy rész vízzel, majd spricceljük a fejbőrre, ezután csavarjuk a hajunkat törülközőbe és hagyjuk hatni 50 percen keresztül, majd öblítsük le.

5. Szájvíz

A szokásos samponos hajmosás után öblítsük át a hajunkat és a fejbőrt alkoholos szájvízzel, majd ezután használjunk valamilyen hidratáló hatású hajbalzsamot, hogy visszaadjuk hajkoronánknak a természetes nedvességtartalmát. A szájvíz mentol, eukaliptusz és gombaölő összetevői aktívan tisztítják a fejbőrt.

6. Citrom

Mindössze 2 evőkanálnyi citromlére lesz szükséged, amit gyengéden masszírozz a fejbőrödbe, majd öblítsd ki. Szintén gombaölő hatása miatt szabadít meg a korpától.

7. Só

Használjuk úgy, mint egy bőrradírt. Vegyünk egymaréknyi sót és óvatosan, körkörös mozdulatokkal simogassuk át a fejbőrt, ez majd szépen eltávolítja az elhalt hámsejteket, és öblítéssel könnyedén eltávolíthatjuk.