Az alvás jótékony egészségügyi hatása megkérdőjelezhetetlen. A kisbabáknak kell a legtöbb órát aludniuk (napi 14-17 óra), majd következnek a gyerekek (napi 9-11 óra), a kamaszok (napi 8-10 óra), a fiatal felnőttek (napi 7-9 óra), a felnőttek (napi 7-9 óra), és a 65 éven túli személyek (napi 7-8 óra).

Ahhoz, hogy nyugodt, pihentető és elégséges alvásban legyen részed, fogadd meg a következő 4 szabályt.

1. Kapcsolj ki minden elektromos készüléket a hálószobában

Elalvás, lefekvés előtt egy órával ne számítógépezz, mobiltelefonozz, tévézz, mert a fényes képernyő olyan hatást vált ki az agyban, ami megakadályozza az elalvást termelő hormon előállítását, így alvás helyett akár több óra hánykolódás következhet, ami nagyon kimerítő tud lenni.

2. Ne fogyassz kávét, vagy alkoholt lefekvés előtt

A koffein ingerli az idegrendszert, tehát nem segíti elő a nyugodt alvást, ha mégis elalszol, nagy az esélye annak, hogy az éjszaka közepén felébredsz, de nem tudsz már vissza aludni. Az alkohol segít az elalvásban, de később fel fogsz ébredni. Az utolsó pohár alkoholt az elalvás előtt 5-6 órával szabad meginni.

3. Meditálj

Annyit kell tenned, hogy elcsendesedsz, megszabadulsz a negatív gondolatoktól, és a jó dolgokra gondolsz, amelyek erőt adnak. Higgy magadban, és másnap reggel sokkal jobban fog indulni a nap.

4. Alakíts ki pontos alvási órarendet

Törekedj arra, hogy minden este, ugyanabban az időpontban hajtsd álomra a fejed, mert így a szervezeted megszokja, hogy elérkezett az alvási idő, így másnap nem fogsz kifacsart citromként ébred.