A hajápolással kapcsolatban minden nőnek megvannak a saját, személyes rituáléi.

Manapság a hajápolást célzó termékek sokasága található meg a legtöbb hölgy mosdójában, főleg abban az esetben, mikor a kérdéses hölgy nem elégedett haja minőségével.

A hasonló termékeket a személyes igényekhez kell mérni, annak érdekében, hogy a haj a neki megfelelő ápolásban részesüljön.

Amit sokan nem tudnak azonban az az, hogy a hajmosás módja nagy befolyással van a haj egészségére. A szennyező anyagok és genetikai tényezők nem nyújtanak elégséges magyarázatot arra, hogy miért korpásodik, vagy éppen hull a haj.

A hajmosás hogyanja direkt módon befolyásolja a hajkorona minőségét

A legtöbb ember túlzottan szigorú a hajmosással kapcsolatban. Az első jelentősebb hiba, melyet elkövetünk az, hogy túl gyakran mosunk hajat.

A gyakori azonban nem feltétlenül hozható kapcsolatba a jóval. A legnagyobb hiba emellett az, hogy körmeinket használjuk a fejbőr megtisztítása érdekében. Ez a tevékenység a hajhagymák károsodásához vezet.

Találtál már sebet a fejbőrödön anélkül, hogy tudnád, az hogy került oda? Ezek után a válasz egyértelmű. A fejbőr sérülései általában maguktól elmúlnak, néha azonban orvosi beavatkozásra lehet szükség gyógyszeres kezelés formájában.

Hajmosásnál törekedjünk a körmök használatának mellőzésére. A fejbőr lágyan masszírozzuk. Ily módon nyújtunk lehetőséget a hajhagymák számára, hogy a samponban található tápláló anyagokat magukba szívják.

Ezt olvastad már? Töredezett és fénytelen a hajad? Próbáld ki ezt az olajat és meglepődsz az eredményen!

Hajmosás, a lá carte

Nedvesítsük be hajunkat a lehető legjobban a sampon használata előtt. Ezúton biztosítjuk, hogy a sampon a hajkorona részeit maradéktalanul átjárja.

Hosszú haj esetén használjunk hajbalzsamot. A sampont csak a hajhagymáknál alkalmazzuk.

A hajszálak végei csak ritkán igényelnek tisztítást. A hajhagymák azonban annál inkább: itt jelenik meg a zsír, aminek eltávolítása ajánlatos.

Ne samponozzuk hajunkat egynél többször. Bár a samponok címkéinek nagy részén az áll, hogy „bármikor bármennyit”, mi maradjunk meg az egyszeri használatnál.